Taurę iš Garliavos išsivežė Suomijos rankininkės

Pirmą kartą surengtą Baltijos jūros šalių moterų rankinio klubų turnyrą laimėjo Kauniaineno „Grankulla IFK“ (Suomija) komanda, tarp prizininkių – dvi Lietuvos ekipos.

Varžybose dalyvavo devyni klubai – keturi Lietuvos, po du Suomijos ir Latvijos, vienas – Estijos.

Paskutinis turas įvyko Garliavos sporto centre. „Grankulla IFK“ rankininkės 28:25 nugalėjo Kauno rajono „Cascadą-Garliavą“, 31:26 – Vilniaus „Eglę“, 35:32 – Vilniaus „Sostinės taurą“ ir, surinkusios 14 taškų, iškovojo čempionių taurę.

Antrą vietą užėmė „Sostinės tauras“ (14 tšk.), trečią – „Cascada–Garliava“ (12 tšk.).

Toliau išsirikiavo Helsinkio „Dicken“ (Suomija, 10 tšk.), „Eglė“ (8 tšk.), Kauno „Žalgiris“ (8 tšk.), Latvijos komandos „Dobele“, „Latgols“ ir Rasiku „Mistra“ (Estija, visos – po 2 tšk.).

Šį sezoną ekipos sužaidė iš viso po aštuonerias rungtynes. Kauno žalgirietės – vienintelės, nugalėjusios „Grankulla IFK“ klubą (31:28). Tik vieną nesėkmę patyrė ir „Sostinės tauras“.

Rezultatyviausia turnyro žaidėja – Gabija Pilikauskaitė. „Sostinės tauro“ atakų lyderė pelnė net 81 įvartį. Antra su 64 įvarčiais – Mantė Voskresenskaja („Cascada–Garliava“), trečia – 60 įvarčių pelniusi Johanna Hilli („Grankulla IFK“).

Varžybose dalyvavo devyni moterų rankinio klubai, tarp jų keturi – Lietuvos.

Geriausia gynėja pripažinta Singrida Kulikovaitė („Sostinės tauras“).

Simbolinėje rinktinėje – net penkios Lietuvos klubų rankininkės: Dominyka Andronik („Sostinės tauras“), Rita Rakauskienė („Eglė“), Agnė Gudlinkytė, Darja Belokurova (abi – „Žalgiris“) ir M. Voskresenskaja. Septynetuke – ir dvi suomės: Malena Heikkinen („Dicken“) ir J. Hill.

„Keturių Baltijos jūros regiono valstybių rankinio federacijos jau antrus metus glaudžiai bendradarbiauja ir rengia bendrus turnyrus. Anksčiau organizavome vyrų, moterų ir jaunimo rinktinių varžybas. Atėjo eilė ir moterų klubų turnyrui. Varžybų turai įvyko Latvijoje, Estijoje ir Garliavoje. Mūsų klubai nenukeliauja toli Europos taurės turnyre, tad papildomos tarptautinės rungtynės buvo labai naudingos“, – sakė Lietuvos rankinio federacijos (LRF) prezidentas Donatas Pasvenskas.