Į pakaunę ateina maistomatai

  • Teksto dydis:

Kauno regionas žengia į ateitį su dar viena inovacija – pirmaisiais paštomatais, kurių saugojimo dėžučių temperatūra yra reguliuojama. Projekto autoriai ir vystytojai, prekės ženklas „Termosaas“, siūlo juos vadinti ne paštomatais, o maistomatais.

Ši išmani naujovė ypač naudinga vietos ūkininkams ir maisto produktų prekybininkams, nes leidžia jiems efektyviau ir patikimiau platinti temperatūrai jautrius produktus. Inovacijos esmė slypi gebėjime išlaikyti nustatytą temperatūrą (nuo –20°C iki +47°C ) kiekvienoje įrenginio dėžutėje. Ši funkcija yra itin svarbi produktams, kuriems reikalingos tikslinės temperatūros sąlygos, tokiems kaip šviežios daržovės, pieno, mėsos, žuvies produktai, paruošti patiekalai. Taip pat konkreti temperatūrinė aplinka būtina ir kai kuriems ne maisto produktams: farmacijos prekėms, kosmetikai.

Dėl kontroliuojamos temperatūros technologijos produktai išlaiko savo šviežumą ir maistinę vertę nuo pat akimirkos, kai įdedami į maistomatą, iki pirkėjas juos atsiima.

Akivaizdu, kad, naudodamiesi tokia paslauga, laimi visi. Ūkininkai, prekybininkai gali daugiau laiko ir dėmesio skirti savo tiesioginėms veikloms, o ne tinkamam prekių pristatymui savo klientams. Pirkėjai gali produktus pasiimti jiems patogiu laiku, nesibaimindami dėl prekės saugojimo kokybės.

Šis įgyvendinamas projektas nėra tik technologijų pažanga dėl pačios pažangos ar investuotojų finansinių ambicijų, tai žingsnis į priekį remiant vietos verslus ir gerinant bendruomenės prieigą prie šviežių, aukštos kokybės produktų. Tai inovacijų įtraukimas į kasdienį žemės ūkio produktų augintojų, prekybininkų ir jų klientų gyvenimą Kauno regione.

Taigi laimi visa bendruomenė, nes technologija yra draugiška aplinkai. Prekybininkams ar jų samdomiems kurjeriams nebereikės aplankyti kiekvieno kliento atskirai. Jiems pakaks pristatyti savo prekes į maistomatus ir visi išvengs dalies transporto keliamos taršos. Dėl optimizuotos logistikos mažės išskiriamas CO2 kiekis. Šis modelis ne tik efektyvina prekių pristatymą, bet ir prisideda prie tvaraus vystymosi, mažindamas žmogaus veiklos neigiamą poveikį mūsų regionui ir planetos aplinkai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių